Rákerestem a levelezésemben a „kirajzás” és „behúzzuk” szavakra.
Az első levélfolyamot 2009 szeptemberéből találtam, amikor az EP választások után időközi választás volt a nyolcadik kerületben, és már csak egy bő hét volt hátra tán 750 ajánlószelvény begyűjtésére. A „Válságmíting vasárnap reggel 9.” levélfolyamból idézek: "Két út áll előttünk: Az ELSŐ, hogy bedobjuk a törülközőt, elismerjük a bukást, és tanulunk belőle. Ez jelentős presztízsveszteség volna, de nem kizárt, hogy ez a helyes lépés. A MÁSODIK, hogy mostantól komolyan vetetjük mindenkivel a feladatot, és rákényszerítjük magunkat és másokat, hogy felelősséget viseljenek a majdani bukásért, vagy sikerért a magatartásukkal. Tudatosítjuk az emberekkel azt, hogy az LMP bukását okozhatja, ha nem vesznek részt. (...) Nincsenek trükkök, nem tudunk csodaszert, mert a beágyazottságunk nem elég erős. Minden gyűjtésre alkalmas hálózatot aktiválni kell (...)" - írta EON. Időközben ő már eltávolodott az LMP-től, pedig igen tehetséges kommunikációs és mozgósító ember volt.
Ezután én - nem vagyok rá büszke - a 8. kerületi választások elengedése mellett érveltem, erőforráshiányra hivatkozva. "Tanulság: a választókörzetenkénti kopicetli-előjegyzés / elő-kopogtatás alapvető fontosságú, különben ugyanitt leszünk 6 hónap múlva. A mostanit meg nem lúzerségként kommunikálnám, hanem bevállalva a buktát. Gyenge, de reális, belátó és szimpatikus csapatként jöhetnénk ki belőle. Ez meg fedi a valóságot."
Az tudható volt, hogy Kispál Gergely, aki már két éve távozott az LMP-ből - nem nyerhet a Fidesz ellen. De aztán "Megszületett a döntés: csütörtök délutánra 100 gyűjtőt, szombatra pedig 200 embert mozgósítunk. Bővebbet hamarosan." -írták. Dorosz Dawe és Szamóca rendületlen hittel és akarattal szervezte az LMP aktivistáit. Időközben ők is mindketten elmentek az LMP-ből...
A Józsefvárosban viszont meglettek a cetlik, az időközi választáson LMP 8 százalékos eredménnyel megkapaszkodott.
Következik: "Jöttömre öt nap múlva számítsatok, pirkadatkor, kelet felől"...
2013. január végén a Lehet Más a Politika pártból kilépett a Párbeszéd Magyarországért Platform mintegy 100 tagja. Köztük tucatnyi önkormányzati, mindhárom fővárosi képviselő, valamint a 15 fős parlamenti frakcióból nyolcan. Ezzel minden érintett önkormányzatban megszűnt az LMP frakció, és amennyiben 12-nél kevesebb LMP-s képviselő marad az Országgyűlési képviselőcsoport tagja, az ottani frakció is 15 egyéni képviselőre esik szét.